top of page

Шановні колеги!

Вітаємо Вас у віртуальному методичному кабінеті

Віртуальний методичний кабінет у навчальному закладі - це новий формат взаємодії з педагогами. Новий інструмент освітнього менеджменту. Доступ до електронного сховища потрібних матеріалів у будь-який час забезпечує якісно новий рівень підготовки до занять. Теки на полицях все менше використовуються сучасними педагогами. Електронна форма обміну та накопичення навчальних матеріалів займає домінуючу позицію.

e75f1a_e9bdd8fb18034947ab529bf138c1b7ce_mv2-768x439.jpg
гр.jpg

Питаннями методичної служби в дошкільному закладі займається вихователь – методист Лисенко Лариса Миколаївна

Освіта: повна вища, кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії»
Стаж роботи: 37 років

Професійне кредо: Доброзичливість, принциповість, відповідальність.

download.jpg
Що це: методична служба?
Кому і для чого вона потрібна в закладі дошкільної освіти?

Перш за все - вихователю. Сьогодні педагог повинен працювати з дітьми сучасно, а це означає: професійно, науково обґрунтовано, цілеспрямовано, цікаво, враховуючи індивідуальний підхід до кожної дитини, використовуючи сучасні технології, інтерактивні методи та прийоми, спираючись на гуманістичні принципи та високу моральність.

Методична служба в роботі з педагогічними працівниками спрямовує свої зусилля на:

  • вивчення рівня професійної готовності довиховання та навчання дітей дошкільного віку;

  • забезпечення умов для професійного та морального зростання;

  • створення професійного інформаційного та освітньо-методичного середовища;

  • впровадження сучасних освітніх інноваційних технологій у дошкіллі;

  • інформаційно-методичну підтримку нових форм, методів і засобів навчання і виховання дітей та апробація їх в практичній діяльності;

  • опрацювання елементів освітніх технологій та розроблення їх авторських модифікацій, адаптованих до конкретних умов;

  • удосконалення самоосвітньої роботи;

  • вивчення, узагальнення та популяризацію передового педагогічного досвіду;

  • виявлення творчих та обдарованих педагогів, допомога їм в професійному зростанні;

  • надання консультативної допомоги.

 

По друге - батькам, які зацікавленні в організації освітньо – виховної роботи з їх дітьми, хочуть бути активними учасниками життя в дошкільному закладі і мають для цього бажання та час.

Для батьків методична служба готова:

  • надати консультації щодо виховання та розвитку їх малюка;

  • порадити оптимальні шляхи виховання;

  • відповісти на запитання по організації цікавого та повчального відпочинку для дошкільнят.

 

По третє – всім небайдужим громадянам, які невпинно працюють для духовно – морального зростання нашої громади і її маленьких громадян.

download.jpg

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Методична робота в закладі дошкільної освіти проводиться за двома основними напрямками:

1. Пошук та вивчення нових технологій і методів у методичній і психолого-педагогічній літературі; їх теоретичне осмислення, апробація, аналіз та підсумки (використання в практичній роботі з дітьми).

2. Вивчення досвіду педагогів закладу в різних видах та формах педагогічної діяльності, аналіз та виявлення інноваційних методів і прийомів у роботі, їх вдосконалення; узагальнення досвіду та його розповсюдження.

Основними компонентами змісту методичної роботи є:

· отримання знань педагогами

· вміння їх реалізувати на практиці

· наявність результативності в педагогічній роботі

· створення умов для безперервного вдосконалення фахової майстерності та навчально-виховного процесу з дітьми.

Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечують такі форми методичної роботи:

· Cистема навчання елементам самоаналізу, самоконтролю, самокорекції;

· Tворчі групи;

· Cемінари - практикуми;

· Колективні перегляди занять;

· Школа молодого вихователя «Наставник молодим»;

· Консультації.


Професій цікавих багато. Покликання нам долею дано!

«...виховання в широкому розумінні – це багатогранний процес постійного духовного збагачення й оновлення і тих, кого виховують, і тих, хто виховує»
Василь Сухомлинський
79.png

Як сформувати у дошкільнят
навички безпечної поведінки на дорозі

Говорячи про причини дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, ми часто зустрічаємося зі словом «звичка». Як правило , йдеться про негативні звички, а вірніше про відсутність позитивних. Звичка - це поведінка людини , закріплене багаторазовим повторенням. Звичка зупинятися перед проїжджою частиною, оглядати її зліва і справа з поворотом голови, переходити дорогу лише у встановленому місці,піклуватися про свою безпеку може з'явитися тільки в результаті щоденної, копіткої роботи , коли отримані дітьми теоретичні знання з ПДР обов'язково закріплюються численним, систематичним практичним повторенням .

Якщо щодня, підходячи до проїжджої частини, говорити дитині: «Стій, дорога!» , То зупинятися для нього стане звичкою. Якщо завжди , вийшовши з автобуса , вести дитину до пішохідного переходу , то такий маршрут для нього стане звичним. Враховуючи вікові особливості дітей , наявність позитивних звичок для них явище життєво необхідне , по іншому це називається - навички безпечної поведінки на дорозі.

Щоб виробити позитивну звичку , не обов'язково вести дитину до проїжджої частини. Це можна зробити і в групі , при проведенні занять з правил дорожнього руху , маючи мінімум дорожніх символів і атрибутів.

Так , в першій молодшій групі дітей вчать розрізняти червоний і зелений кольори. Дітям при цьому можна пояснити, що червоний і зелений кольори відповідають сигналам світлофора для пішоходів. Червоний сигнал забороняє рух , а зелений дозволяє (бажано показати їм спочатку світлофори з кружечками , а потім з чоловічками ) . При проведенні гри «Червоний - зелений » вихователь пояснює, що якщо він показує червоний гурток - треба стояти , а якщо - зелений - повернути голову наліво і направо , а потім крокувати. Так закріплюється звичка оглядатися перед виходом на проїжджу частину навіть на зелений сигнал світлофора.

У другій молодшій групі діти продовжують знайомитися з різними видами транспортних засобів: вантажними та легковими автомобілями , маршрутними транспортними засобами ( автобусами , тролейбусами , трамваями ) . Хлопці розглядають ілюстрації із зображенням машин , спостерігають за транспортом під час прогулянок. Вони вже знають , що транспортні засоби мають різні « габарити ». Тут доречно відпрацювати вміння дитини «бачити » велике транспортний засіб (що стояв або повільно рухається ) як предмет , який може приховувати за собою небезпеку . Використовуючи різні ілюстрації , наочні посібники важливо навчити дітей самих знаходити такі предмети на дорозі (транспортні засоби , дерева, чагарники , замети ) . А потім у ході практичних занять виробити звичку виходити з-за заважають огляду предметів , уважно дивлячись по сторонах .

Розповідаючи про призначення маршрутних транспортних засобів , вихователь знайомить дітей з правилами поведінки в громадському транспорті , згодом закріплюючи отримані знання на практиці. Уміння правильно поводитися в громадському транспорті має стати звичкою.

У середній групі , закріплюючи поняття « тротуар » і « проїжджа частина » , діти знайомляться з місцями руху машин і людей , відпрацьовують навик ходіння по тротуару , дотримуючись правої сторони) .

Новим для них буде розмова про пішохідний перехід , його призначення . Діти повинні навчитися знаходити його на ілюстраціях в книгах , на макетах . Після чого слід пояснити дітям важливість правильної поведінки на самому пішохідному переході і при підході до нього ( зупинитися на деякій відстані від краю проїзної частини , уважно оглянути проїжджу частину , повернувши голову наліво , а потім направо , при русі до середини дороги контролювати ситуацію ліворуч, а з середини дороги - праворуч) .

І в середній групі , і далі в старшій групі необхідно під час практичних занять регулярно відпрацьовувати навички переходу проїзної частини. Найлегше це зробити в грі. У групі або на ігровому майданчику позначити проїжджу частину , тротуари та пішохідний перехід. Кожна дитина повинна підійти до пішохідного переходу , зупинитися на деякій відстані від нього , уважно оглянути проїжджу частину , повернувши голову наліво , а потім направо , переконавшись , що транспорту немає , вийти на пішохідний перехід , при русі до середини дороги контролювати ситуацію ліворуч, а з середини дороги - справа. Всі дії дітей повинні бути доведені до автоматизму , правильна поведінка на пішохідному переході має стати звичкою.

У старшій , потім у підготовчій групі діти повинні отримати чіткі уявлення про те , що правила дорожнього руху спрямовані на збереження життя і здоров'я людей , тому всі зобов'язані їх виконувати.

Необхідно виробити у дітей позитивне ставлення до закону . Це як щеплення від віспи , тільки на рівні психіки.

 

Зміст куточків безпеки дорожнього руху

в групах

Зміст куточків безпеки дорожнього руху в групах має визначатися зміст занять з вивчення правил дорожнього руху з тією мул іншої вікової категорією дітей.Так, в першій молодшій групі діти знайомляться з транспортними засобами: вантажних і легкових автомобілями , громадським транспортом. Визначають, з яких частин складаються машини. Навчатися розрізняти червоний і зелений кольори. Отже , в ігровому куточку повинні бути :

  • Набір транспортних засобів

  • Ілюстрації із зображенням транспортних засобів

  • Гуртки червоного і зеленого кольору , макет пішохідного світлофора.

  • Атрибути до сюжетно- рольової гри « Транспорт» ( різнокольорові рулі , шапочки різних видів машин , нагрудні знаки , жилети із зображенням того чи іншого виду транспорту і т.д. )

  • Дидактичні ігри «Збери машину » ( з 4- х частин ) , « Постав машину в гараж » , «Світлофор ».

У другій молодшій групі діти продовжують роботу по розпізнаванню транспортних засобів , знайомляться з правилами поведінки в громадському транспорті , закріплюють уміння розрізняти червоний , жовтий , зелений кольори , знайомляться з поняттями « тротуар » і « проїжджа частина ». Тому , до предметів , наявними в куточку безпеки дорожнього руху першої молодшої групи , слід додати:

  • Зображення для гри на класифікацію видів транспорту « На чому їдуть пасажири » , « Знайти таку ж картинку» .

  • Найпростіший макет вулиці ( бажано великий) , де позначені тротуар і проїжджа частина

  • Макет транспортного світлофора ( площинний ) .

Для хлопців середньої групи новим буде розмова про пішохідний перехід і його призначення , правостороннем русі на тротуарі і проїжджої частини. Крім того , діти 4-5 років повинні чітко уявляти , що коли загоряється зелений сигнал світлофора для пішоходів і дозволяє їм рух , для водіїв у цей час горить червоний - заборонний сигнал світлофора. Коли загоряється зелений сигнал для водіїв і дозволяє рух автомобілів , для пішоходів спалахує червоний сигнал. У куточку безпеки дорожнього руху обов'язково повинен бути :

  • Макет світлофора з перемикаються сигналами , що діє від батарейки

  • Дидактичні ігри «Знайди свій колір » , «Збери світлофор»

  • На макеті вулиці необхідно нанести пішохідний перехід.

У старшій групі діти дізнаються про дорожній рух багато нового. Саме в цьому віці відбувається знайомство з такими великими і складними темами , як « Перехрестя» , «Дорожні знаки ». Отже , в куточку безпеки дорожнього руху повинні з'явитися :

  • Макет перехрестя , за допомогою якого хлопці зможуть вирішувати складні логічні завдання з безпеки дорожнього руху , відпрацьовувати навички безпечного переходу проїзної частини на перехресті. Бажано , щоб цей макет був зі знімними предметами , тоді діти самі зможуть моделювати вулицю.

  • Також , необхідний набір дорожніх знаків , в який обов'язково входять такі дорожні знаки , як: інформаційно- вказівні - «Пішохідний перехід» , «Підземний пішохідний перехід» , « Місце зупинки автобуса і (або) тролейбуса » ; попереджувальні знаки - «Діти» ; заборонні знаки - «Рух пішоходів заборонено », «Рух на велосипедах заборонено » ; розпорядчі знаки - « Пішохідна доріжка» , «Велосипедна доріжка» ; знаки пріоритету - « Головна дорога» , « Поступися дорогою » ; знаки сервісу - «Лікарня » , « Телефон » , «Пункт харчування». Добре мати дрібні знаки на підставках , для роботи з макетом , і більші знаки на підставках для творчих , рольових ігор.

  • Дидактичні ігри : «Про що говорять знаки? » , «Вгадай знак » , «Де сховався знак ? » , «Перехрестя» , «Наша вулиця»

  • Крім того , для дітей старшої групи знайомлять з роботою регулювальника . Значить в куточку БДР повинні бути схеми жестів регулювальника , дидактична гра « Що говорить жезл ? » , Атрибути інспектора ДПС : жезл , кашкет .

bottom of page