Поради наших фахівців
Вихователь-методист організовує методичну роботу з педагогами, вирішуючи основні напрями діяльності колективу, серед яких обов’язковим є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я вихованців, забезпечення розвивального середовища і створення оптимальних умов для особистісно орієнтованого навчання та розвитку творчої особистості дитини.
Логопед допоможе діткам закріплювати вміння дітей диференціювати звуки [л] – [р], навички читання, звуко-буквеного аналізу; сприяти розвитку фонематичних процесів, психічних процесів, дрібної моторики, проводити роботу з попередження дисграфії та дислексії; закріплювати навички складоподілу; встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес до занять, розвивати впевненість в собі.
Дитяча медсестра зобов’язана вести контроль над санітарним станом внутрішніх приміщень і ділянок дитячого садка. Вона готує дітей до огляду, а також безпосередньо бере в них участь. Періодично проводить вимірювання зросту і масу тіла підопічних дітей. За призначенням лікаря проводить профілактичні щеплення.У відповідності з призначенням лікаря, проводить загартовування дітей і контролює санітарний режим у дитячому садку.Контролює режим дня дітей, а також проведення заняття з фізкультури та ранкової гімнастики.
Педагог-психолог повинен допомогти вихователю і батькам дитини знайти і пояснити приховані причини деяких дитячих невдач, вчинків та особливостей поведінки. Психолог зобов'язаний не «пропустити» малюка, труднощі якого знаходяться на межі норми, щоб разом з батьками та іншими колегами допомогти йому справитися з ними ще до школи.
Музичне виховання є органічною складовою всього навчально – виховного процесу в дитячому садочку і відіграє активну роль у гармонійному розвитку дитини. Музика допомагає дитині глибше сприймати навколишнє життя, виховує любов до своїх рідних, друзів, Батьківщини, збагачує і емоційно забарвлює мову, сприяє розвитку її музичних здібностей.